Technologia

Technologia IML ( ang. In-Mould-Labeling) polega na nieodwracalnym złączeniu etykiety z wyrobem bezpośrednio w trakcie procesu produkcyjnego. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskuje się bardzo wysoki efekt wizualny produktu oraz trwałość jego zdobienia. Etykietowanie IML przy spełnieniu pewnych warunków podnosi również barierowość wyrobu. Ponadto wyroby posiadające etykietę IML mogą być poddawane procesowi recyklignu.

Sitodruk to jedna z odmian druku płaskiego polegająca na odbiciu wzoru poprzez przeciśnięcie sita do powierzchni wyrobu z tworzywa sztucznego. Zastosowanie tej technologii pozwala na uzyskanie trwałego nadruku na wyrobie. Co więcej możliwe jest wykonanie nadruku na powierzchniach płaskich jak i cylindrycznych.

Bio Base (biokompozyty) są to kompozyty polimerowe ( w naszym przypadku PP) wzmacniane włóknami naturalnymi (mikrowłóknami drzewnymi). W ostatnich latach cieszą się one dużą popularnością, wynika to z zainteresowania tematem „czystszej produkcji” i tzw. zielonej chemii. Dlatego też coraz częściej stają się alternatywą dla kompozytów polimerowych. Ich zastosowanie rośnie z roku na rok w wielu gałęziach przemysłu. W związku z tym wprowadziliśmy do naszej oferty wyroby bio base.